dieta ewy dąbrowskiej

Diety

Zapoznaj się z naszymi dietami

Czytaj dalej

Warzywno-owocowa

dieta Ewy Dąbrowskiej

Głównym celem diety jest oczyszczenie organizmu z toksyn, przywrócenie mu wewnętrznej równowagi, a także zapobieganie zagrożeniom związanym z nadmiernym zakwaszeniem organizmu.

Antyoksydacja i odkwaszanie organizmu

Stosowana jest z uwagi na właściwości odkwaszające i antyoksydacyjne. W naszym ośrodku dietę warzywno-owocową stosuje się przez 7 dni, a uczestnicy turnusów otrzymują również boxy żywieniowe na kolejne 3 dni, by łagodnie wyprowadzić organizm z oczyszczającego sposobu odżywiania.

Wzmocnij organizm!

Dieta Ewy Dąbrowskiej to sposób na wzmocnienie organizmu. Zalecane jest spożywanie surowych warzyw i owoców, gdyż zachowują one wówczas najwięcej witamin i składników odżywczych. Terapia warzywno-owocowa ma za zadanie zrównoważyć florę bakteryjną jelit i wzmocnić ogólną kondycję organizmu. Organizm poddany takiej diecie otrzymuje duże ilości witamin, bioaktywnych składników odżywczych oraz niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów.

Dieta dąbrowskiej
wczasy odchudzające

Dieta
1200 kalorii

Dieta 1200 kalorii to skuteczny sposób na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej, który jednocześnie dostarcza człowiekowi odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych. Podczas turnusów korzystamy z jadłospisów opracowanych przez naszych dietetyków. Z użyciem różnorodnych produktów o niskim indeksie glikemicznym tworzymy dzienne zestawy o zawartości 1200 kalorii. Eliminacja produktów o wysokim indeksie glikemicznym wynika z faktu, że zwiększają one produkcję insuliny, co ma istotny wpływ na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Jak przy każdej diecie, tak i przy niskokalorycznej diecie 1200 kcal niezwykle istotne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilośc wody – minimum 2 litrów dziennie.

Dieta
naturalna

Podstawą diety naturalnej jest dostarczenie organizmowi jak największej ilości naturalnych, niemodyfikowanych i najlepiej nieprzetworzonych składników. Korzystamy tylko ze składników dostępnych w naszym klimacie.

Spożywanie świeżych owoców i warzyw oraz pełnowartościowych produktów pochodzących od zwierząt zmniejsza ryzyko wielu chorób, a także dostarcza organizmowi odpowiednią ilość energii. Stosowanie diety naturalnej ma na celu nie tylko ochronę organizmu przed przypadłościami zdrowotnymi takimi jak miażdżyca, czy zachowanie szczupłej sylwetki, ale także poprawę samopoczucia na co dzień.

turnusy odchudzające

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.

Rozumiem