Strona główna » Blog » Owoce » Wszystko o wodzie z cytryną i jej magicznych właściwościach

Wszystko o wodzie z cytryną i jej magicznych właściwościach

Jedna szklanka wody z cytryną posiada zaledwie 9 kcal i pokrywa aż 25% dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C. Ponadto pomaga w oczyścić organizm, poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dobroczynnych właściwościach wody z cytryną, zapraszamy do lektury wpisu.

Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

1. Oczyszcza organizm z toksyn i chroni przed chorobami – picie wody z cytryną powoduje zwiększoną moczopędność, co sprawia, że toksyny są szybko usuwane z organizmu, ponadto sok z cytryny zawiera przeciwutleniacze, które chronią DNA przed wolnymi rodniami. Oznacza to, iż picie soku z cytryny chroni między innymi przed nowotworami oraz chorobami układu krążenia.

2. Wspomaga układ odpornościowy- witamina C zawarta w cytrynie, pomaga wzmocnić organizm i chroni go przed licznymi wirusami i bakteriami.

3. Wpływa pozytywnie na trawienie- sok z cytryny stymuluje produkcję żółci, pomaga na zgagę i niestrawność oraz wzdęcia.

4. Pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu – cytryna posiada bowiem właściwości alkaizujące.

5. Wspomaga odchudzanie – picie wody powoduje uczucie sytości, co sprawia, że rzadziej sięgamy po jedzenie.

6. Pomaga utrzymać zadbany wygląd skóry- dzięki antyoksydantom, znajdującym się w soku z cytryny, zmniejszają się przebarwienia na skórze, a nawet zmarszczki!

7. Poprawia pamięć i koncentrację- odpowiednie nawodnienie organizmu sprawia, że poprawia się jakość oraz szybkość procesów myślowych, a także zdolność skupiania uwagi.

8. Relaksuje, odpręża, dodaje energii- energia pochodząca z wody z cytryną pochodzi z jej nawadniających i zdrowotnych właściwości.

Kiedy pić wodę z cytryną?

Wodę z cytryną najlepiej spożywać rano, po przebudzeniu, ok. pół godziny przed pierwszym posiłkiem. Aby woda wpłynęła dobrze na stan zdrowia naszego organizmy, należy spożywać ja regularnie, co najmniej przez 2 tygodnie.

Uwaga! Woda powinna być przegotowana i ciepła.

Jeśli zatem jesteście na diecie lub prowadzicie zdrowy tryb życia, gorąco zachęcamy do tego, aby do swojego jadłospisu wprowadzić codzienną dawkę wody z cytryną o poranku. Nie tylko poprawi ona Wasze samopoczucie, ale również wpłynie pozytywnie na Wasz organizm :).
 
woda z cytryną właściwości

One thought on “Wszystko o wodzie z cytryną i jej magicznych właściwościach

  1. Swoje oczyszczanie organizmu postanowiłam rozpocząć właśnie na spokojnie przez picie codziennie rano wody z cytryną. Naprawdę nie spodziewałam się takiego efektu.. Przygotowanie wody z cytryną to ułamek sekundy, składniki zazwyczaj i tak ma się w domu, a jeśli nie to ich kupno jest śmiesznie tanie, za to samopoczucie…bajka. Zero niestrawności czy wzdętego brzucha od rana. I dodatkowo więcej energii na start. Polecam!!

Komentarze są zamknięte