Strona główna » Blog » Porady » Przegląd literatury na temat diety owocowo-warzywnej

Przegląd literatury na temat diety owocowo-warzywnej

Osoby, które stosują dietę owocowo-warzywną często poszukują przepisów, z których mogłyby korzystać, a także porad i inspiracji żywieniowych. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy kilka pozycji, które mogą pomóc w przejściu przez dietę. Są to książki napisane przez Ewę Dąbrowską i inne osoby zajmujące się żywieniem, poruszają tematykę związaną ze zdrowiem, a także podsuwają pomysły na pyszne i dietetyczne dania.
ciało i ducha ratować żywieniem

  1. Ciało i ducha ratować żywieniem, Ewa Dąbrowska

W książce „Ciało i ducha ratować żywieniem” odnajdziemy przyczyny występowania różnych chorób zwyrodnieniowych, takie jak niewłaściwa dieta oraz przekarmienie. Książka zawiera zasady stosowania postu, czyli głodówki żywieniowej, przygotowane na podstawie cyklu konferencji radiowych dr. Dąbrowskiej nt. leczenia postem takich chorób jak gruźlica, czy problemy z tarczycą.

 
pzywracać zdrowie żywieniem

  1. Przywracać zdrowie żywieniem, Ewa Dąbrowska

Książka „Przywracać zdrowie żywieniem” również opisuje zastosowanie diety owocowo-warzywnej w przypadku określonych chorób. Książka podzielona jest na trzy sekcje: uzasadnienie i zasady oraz wskazówki dotyczące stosowania diety owocowo-warzywnej, przepisy oraz część z przypadkami medycznymi, które zostały wyleczone dzięki głodówce żywieniowej. Wśród przepisów znajdziemy także te, które możemy wykorzystać już po zakończeniu diety, przechodząc na zdrowe odżywianie.

  1. Dieta warzywno -owocowa a harmonia ciała, Ewa Dąbrowska

„Dieta warzywno-owocowa a harmonia ciała” to książka trochę w formie reportażu, zawiera wiele informacji na temat przebiegu kuracji oraz przykłady wyleczenia – m.in. listy od osób, które zauważyły u siebie poprawę stanu zdrowia na skutek stosowania postu.

W książce znajdziemy także porównanie interpretacji przyczyn powstawania chorób z perspektywy medycyny akademickiej oraz naturalnej.

dieta warzywno-owocowa dr ewy dąbrowskiej

  1. Dieta warzywno-owocowa doktor Ewy Dąbrowskiej, Beata Dąbrowska

„Dieta warzywno-owocowa doktor Ewy Dąbrowskiej” to książka napisana przez jej synową, zawierająca wiele przepisów na potrawy, które spełniają kryteria diety i przywracają zdrowie oraz dobre samopoczucie. To przede wszystkim inspirująca pozycja kulinarna dla osób, które planują przejście na dietę.

Książkę poleca sama dr Ewa Dąbrowska:

Autorką książki Przepisy diety warzywno-owocowej doktor Ewy Dąbrowskiej jest moja wspaniała synowa Beata. Ma ona wspaniały dar – z łatwością tworzy ciekawe kompozycje potraw, które spełniają kryteria mojej diety. Z radością polecam tę książkę.

    1. Post Daniela, Krystyna Dajka, ks. Łukasz Piórkowski

post daniela

Post Daniela to książka, która zawiera 14- dniowy program żywieniowy oparty na zasadach diety owocowo-warzywnej, przepisy na każdy dzień diety, a także informacje praktyczne i duchowe wskazówki ks. Łukasza Piórkowskiego.

 

Jeśli interesuje Was geneza diety oraz przykłady jej zastosowania i przypadki wyleczenia z licznych chorób, polecamy pozycję 1 lub 2 napisane przez samą Ewę Dąbrowską. Jeśli zaś poszukujecie przewodnika po diecie oraz przepisów i inspiracji do planowania swoich własnych dań, najlepiej sięgnąć po pozycję 3 i 4, w których  znajdziecie wiele porad i które pomogą Wam w przejściu przez post.