Strona główna » Blog » Porady » Jak przyspieszyć metabolizm

Jak przyspieszyć metabolizm

Osoby, które są na diecie, często zapominają o tym, jak ważną rolę w odchudzaniu pełni metabolizm. Samo ograniczanie niezdrowej żywności nie wystarczy bowiem, aby nasz organizm dobrze funkcjonował. Należy zadbać o to, aby dostarczyć mu produkty, które pobudzą przemianę materii. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, nie tylko jakie produkty spożywcze, ale także ćwiczenia fizyczne, powodują przyspieszenie metabolizmu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Ćwiczenia przyspieszające odchudzanie

Mitem jest pogłoska, że im mocniejszy wysiłek fizyczny, tym bardziej chudniemy. Naukowcy dowiedli, że znacznie szybciej tracimy na wadze, kiedy wkładamy w ćwiczenia umiarkowany wysiłek. Taki wysiłek pobudza najlepiej krążenie krwi i innych komórek w organizmie i utrzymuje się przez kilka godzin. Ponadto przerwa między treningami powinna wynosić około 20 godzin. Najlepsze efekty przynoszą regularne treningi, które nie są za długie, ani za krótkie, powinny trwać ok. 1h dziennie. W zależności od upodobań mogą odbywać się na siłowni, na basenie oraz na świeżym powietrzu.

Co spożywać, aby przyspieszyć metabolizm

przyprawy na metabolizmPo pierwsze, należy pamiętać, aby używać odpowiednich przypraw. Metabolizm przyspieszają między innymi: ostra musztarda, ostra papryka, chrzan, pieprz, imbir, a także curry. Curry zawiera w swoim składzie garcinie cambogie – mały owoc, którego jednym ze składników jest kwas hydroksycytrynowy, zwalczający tkankę tłuszczową. Z kolei czarny pieprz jest źródłem piperyny, natomiast papryczka chili kapsaicyny, te substancje przyspieszają przemianę materii aż o 10 procent.
Po drugie, wspominana już wielokrotnie na naszym blogu, woda. To podstawa podczas odchudzania. Warto wiedzieć, że wodę należy spożywać między posiłkami, kiedy żołądek jest pusty. Powinna być w temperaturze niższej niż temperatura ciała, ponieważ organizm zużywa wtedy więcej energii, aby podgrzać płyn do ciepłoty własnego ciała. Tym sposobem spalamy zbędne kalorie i przyspieszamy metabolizm.
Codzienne spożywanie potraw bogatych w jod może również pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jest to bowiem pierwiastek niezbędny do syntezy tyroksyny, a jeśli jest jej za mało, przemiana materii widocznie zwalnia. Produktem bogatym w jod jest między innymi rzeżucha.

Podsumowując, jeśli chcecie poprawić skuteczność swojej diety i przyspieszyć przemianę materii, wystarczy dodać do niej odrobinę przypraw, ćwiczeń i wody, a efekty będą powalające :)!